feestmenu 2024 hapje 3: Tartelette / romanesco / dragon

Het laatste hapje van het feestmenu 2024 is een vegetarisch hapje en dat is er eentje met een steengoede smaak combinatie die niet meteen voor de hand lijkt te liggen en toch super lekker is. Lees snel verder om er alles over te weten te komen!

Als laatste hapje is het vegetarisch hapje aan de buurt. Zoals jullie al weten moet vegetarisch echt vegetarisch zijn en niet met nep vleesvervangers of zo. En dat geldt ook voor het maken van vegetarische hapjes. En dat je wel degelijk heel lekkere vegetarische hapjes kan maken bewijst deze topper.

De combinatie van bloemkool en dragon is een combinatie die we niet meteen maken maar toch is het een super goede combinatie. De toevoeging van de kaas versterkt deze combinatie nog. De Romanesco bloemkool is een bloemkool die zijn origine vind rond Rome. Daar werd hij al in de 16de eeuw omschreven. Hier kennen we hem echter zeker niet zo lang. Hij zou hier pas in 1979 op de markt gekomen zijn en de teelt ervan dateert slechts uit 1986. het is verbazingwekkend laat dus dat deze mooie groente naar hier kwam. Als de romanesco aan licht bloot gesteld word word hij rood van kleur maar dan is hij niet meer eetbaar.

De smaak van de romansco bloemkool is iest milder, frisser en zoeter dan zijn witte beter gekende broertje de witte bloemkool.

feestmenu 2024 hapje 3: Tartelette / romanesco / dragon

Recipe by Stijns KitchenCourse: hapjeCuisine: franse keuken
aantal personen

4

personen
Prep time

30

minutes

Ingredienten

  • 1 romanesco bloemkool

  • bosje dragon

  • gedroogde dragon

  • fijn gemalen grana padano

  • 2 vellen brickdeeg

  • notenolie

  • boter

  • peper

  • zout

Bereiding

  • Snij wat roosjes los van de romanesco bloemkool ( zorg dat je de vorm mooi behoud ) en kook ze beetgaar in ruim gezouten water.
  • Haal er de mooiste roosjes uit ( volgens het aantal hapjes dat je zal maken, voor elk hapje 1 mooi roosje ) en leg die meteen in ijswater.
  • Laat de rest van de roosjes nog even verder koken tot mooi zacht.
  • Hak ondertussen wat wat verse dragon fijn.
  • Doe de uitgelekte roosje in een blender samen met wat boter, grana padano kaas, verse dragon, peper en zout en blend fijn tot een gladde massa.
  • Proef en kruid verder af volgens smaak (onthoud het gaat hier om een hapje dus de smaken moeten sterk zijn, je moet immers alles smaken in 1 hap)
  • Doe in een spuitzak en leg opzij.
  • voor de tartelettes nemen we de brickdeegvellen en snijden er rondjes uit naar gewenste grote ( 2 per vorm).
  • Smeer de 2 vellen in met boter en leg ze op elkaar.
  • Leg mooi in het midden op een tartelette vorm en leg er nog een vorm op.
  • Maak het benodigde aantal vormen en zet op een bakplaat, zet er nog een bakplaat boven op en zet wat gewicht op de bakplaat zo krijg je mooi strakke vormpjes straks.
  • Zet voor een 12 tal minuten op 180 graden in de oven.
  • Haal het gewicht en de bakplaat en de bovenste vorm van de tartelettes af en laat verder bakken tot mooi bruin. Voor dit gerecht mag je ze redelijk donker laten bakken de smaak past dan goed bij het hapje.
  • Maal de gedroogde dragon fijn tot stof.
  • Doe wat van de romanesco creme in elke tartelette.
  • Overgiet de roosjes die je apart hield met wat noten olie en zet in elk tarteletje een roosje.
  • Strooi wat kaas en wat stof van de gedroogde dragon over het geheel.
  • Klaar om op te dienen.