Een verfrissende tartaar van kalfsvlees hetzelfde als tartaar van rund maar dan anders.
1 van mijn favorieten als ik ga eten in een brasserie is tartaar. Alhoewel het een vrij eenvoudig gerecht is is de tartaar eigenlijk overal anders. En dat is natuurlijk wat het interessant maakt een gerecht dat je op heel veel plaatsen kan bestellen en wat toch altijd anders is. Dat maakt dat je ook kan vergelijken. Laatst maakte ik deze tartaar van kalfsvlees in plaats van van vlees van een volwassen rund. Ook de ingrediënten paste ik aan om tot een meer frisse lichte tartaar te komen. En die frisse tartaar in combinatie met een romige bloemkool creme is super lekker. Wil je deze tartaar extra pimpen vervang dan het laagje knapperige bloemkool roosjes op de tartaar door een laagje kaviaar. Zo heb je eigenlijk heel makkelijk een super eenvoudig en toch luxueus gerecht om op tafel te toveren.

Tartaar van kalf met bloemkool creme
Course: voorgerecht, hoofdgerechtCuisine: franse keuken2
personenIngredienten
250 gram kalfsvlees ( kalfslapjes )
70 gram zure room
7 gram verse bieslook
1 sjalot
1 limoen
1 bloemkool
echte boter
room
peper
zout
cayennepeper
nootmuskaat
2 eierdooiers
1 el mosterd
neutrale olie
Bereiding
- we beginnen met het maken van de tartaar. daarvoor nemen we de kalfslapjes en gaan deze met de hand versnijden tot hele kleine blokjes.
- Doe de blokjes in een mengkom en voeg er de zure room aan toe.
- Snij de bieslook en de sjalot fijn en voeg deze ook aan het vlees toe.
- Meng alles goed door elkaar.
- voeg wat zeste van de limoen toe samen met wat sap van de limoen en meng terug goed door elkaar.
- kruid ten slotte af met peper, zout en cayennepeper en roer door de massa.
- Zet de kom nu even terug in de koelkast zodat ze goed kan afkoelen
- versnij de bloemkool. een deel ervan snijden we in heel mooie kleine roosjes die later op de tartaar komen. de rest kun je wat grover snijden.
- De kleine stukjes laten we kort garen in kokend water of stomen. let er op dat ze mooi knapperig blijven.
- De groter stukken gaan we garen tot ze mooi zacht zijn.
- doe de grote stukken in een blender en voeg er wat boter en room aan toe en blend tot een gladde creme.
- Kruid de creme af met wat peper, zout en nootmuskaat.
- laat de creme afkoelen in de koelkast.
- Als laatste maken we een mosterddressing om het geheel af te werken
- Doe hiervoor de 2 eierdooiers in een beker
- voeg de mosterd en wat peper en zout aan toe.
- Overgiet met een flinke scheut olie en mix met de staafmixer door elkaar blijf wat olie toe voegen tot je een mooie lopende dressing hebt.
- Proef en voeg indien nodig nog wat mosterd toe. je mag de mosterd echt goed smaken in de dressing.
- We kunnen gaan dresseren doe hiervoor wat van de bloemkool creme op een bord en smeer lichtjes open.
- Zet in het midden een ring en vul deze met de tartaar.
- Haal de ring weg en leg op de tartaar wat van de kleine bloemkool roosjes.
- doe wat dressing over het geheel en opdienen maar
- eet smakelijk.

